d' Oultremontcollege

Nieuwsberichten

Terug naar overzicht

Bezoek vanuit Oekraïne aan onze school

25-09-2022
Afgelopen maandag kregen we bezoek van collega’s van “the school of our dream”. Een school in Vynnyky, bij Lviv in Oekraine. We ontvingen de directeur Lilia en docent Julia. Ze waren op bezoek in Nederland bij Lodewijk en Ryanne Vergroesen en wilde ook graag onze school zien.

De directeur ontving het gezelschap en leidde hen rond. Ook werd een bezoek gebracht aan de leerlingen van dhv1b die op dat moment geschiedenis hadden van meneer van den Brink.
 

De gasten vertelde in de klas over de oorlog in Oekraïne en wat dat inhoud voor hen op school. Zo is er een schuilkelder gemaakt voor de hele school zodat tijdens een luchtalarm alle leerlingen en docenten veilig kunnen schuilen.
 

De leerlingen hadden veel vragen over het luchtalarm, contacten met het leger en of er in hun stad ook slachtoffers zijn gevallen. Het was heel bijzonder dat het nieuws wat je normaal op tv ziet nu zo voor de klas werd verteld door dames die daar zelf wonen.